Rozhovor pro Maitreu

10.05.2018 09:42
Co tě na tvé práci nejvíc baví? Mě nejvíc baví, když v sobě a v druhých hledám to, co skutečně jsme. Když se člověk narodí, tak je celistvý, ale v průběhu života se vlivem různých traumatizujících situací rozstřelí na tisíc kusů. A mě baví ty kousky, které se tak jako kdyby zamrazí...

Strom života

Posvátný strom života se představuje

Posvátný strom života je tady od počátku. Je to model sluneční soustavy na všech úrovních. Spojuje člověka a jeho vnitřní svět s planetami a jejich sférami. Jde o nástroj harmonizace a vyrovnávání našich tělesných prožitků, emocí i myšlenkových vzorců.

Kabala znamená přijetí moudrosti a židovská mystická tradice nám uchovala toto posvátné učení skrze tisíciletí. Člověk musí být připraven, aby s ní mohl lektorsky pracovat. Ale její účinky může cítit praktický každý, kdo se vydal na cestu svého osobního rozvoje.

Slovo Kabala zní mysticky, ale je to praktický nástroj k pochopení našich schopností, jak žít svůj život. Umožňuje prožitkovou cestu naším podvědomím a jeho skrytými poklady. Dokáže zvědomit naše niterné touhy, vize, sny.

Když tvoříte posvátný strom a malujte jeho podobu, je to posvátný zážitek. Jde o zasvěcovací rituál. Cítíte se jako stvořitel svého Vesmíru. Jste ve flow a hrajete si s každým tahem.

Pro praktické využití  v kabale praktikuju konstelace, práci s vnitřními archetypy, rituál, náhledy do nevědomí  a třeba i magické evokace. 

Lze se tedy podívat na to: 

  1. Jaké jsou příčiny dnešní partnerské krize a chaosu ve vztazích
  2. Co je to partnerství a jaký mám význam a lze žít naplněný život bez partnera
  3. Proč jsme či nejsme v partnerství spokojeni, alias komunikace ve vztahu na všech úrovních (tělo, emoce, myšlenky, spiritualita, hodnoty, postoje, rodinné vzorce)
  4. Čeho se nejvíce bojíme a jak to změnit (smrt, ztráta rodičů, rozchod, odchod ze stálého pracovního místa )
  5. Jak žít svůj život a ne život našich rodičů a školních vzorců, tedy kde jsem to já a kde už žiju podle norem a společenského úzu

 

 

Kontakt

Hynek Nekuža Starodejvická 1898/6
Praha 6
160 00
Dejvice
737 933 563 nekuza@seznam.cz