Strom života a přirozené porody

16.09.2017 19:29

Před nedávnem mě pozvala kamarádka z APODACu, což je organizace pro vzdělávání porodních asistentek. Jsou také pro návrat větší aktivity žen při porodu, protože ženy mají v sobě přirozenou moudrost. Vědí, jak rodit, narozdíl od nás mužů. Jde o cestu k přirozenému porodu bez chemie a preventivních lékařských zákroků.

Vzal jsem sebou posvátný strom života, neboť jsem tušil, že bude na čem pracovat.A vskutku. Při dvoudenním semináři se ukázala spousta silných témat, které je potřeba přijmout, abychom zase více důvěřovali. Ano, důvěřovali ženám, jejichž vědomí se otevírá stále víc, při tak posvátném aktu jako je příchod nového člověka na Zemi.

Co překvapilo mnohé bylo, že nově příchozí duše nechce být oslovována jako dítě. Je to bytost. Přijímá sice malé těličko ke svému vývoji tak důležité, ale je to velká zářivá bytost plná lásky. Je to také učitel svých rodičů. A právě úcta k němu zde hraje podstatnou roli.

Dále se otevřela velká rána žen, které rodí. Velké truma bolesti, které se přijetím tavilo v pocity úlevy a vzrušení. Ta bolest pramenila také z toho, že se někdy přespříliš snažíme dítě zachránit. Dítě se chce někdy narodit mrtvé. Je to ukázka naší nesmrtelnosti a pravděpodobně čištění staré karmy. Ale my ho z matky vyřeme třebas císařským řezem, abychom všechno zachránili. Hrajeme si na všemocné. Při tomto tématu plakali muži i ženy, i ti, kteří nebyli účastni samotné kostelace!!! Ukázalo se staré moudré pravidlo, že kdo nepřijme smrt, nepřijme život. 

Je mnoho maminek, které se svým budoucím dítětem, tou moudrou bytostí, komunikují už předem. Ladí se na duši, jež má přijít. Je to úžasné u toho být a vnímat to. Ženy jsou velmi silné a moudré a dokáží při porodech neuvěřitelné věci. Ale potřebují také důveru lékařů, kteří jim berou energii skrze svou instituci a postavení. Mají strach, že když se porod nepovede, jak má podle lékařské vědy být, tak selhali? Je to možná proto, že řídí a kontrolují porody více než samotné rodičky.

Strom života je nástroj, který dokáže vyrovnat energetická pole, čakry, energetické systémy tam, kde je problém. To vše tento seminář přinesl. Každá žena si musí projít svým porodem sama za sebe. Ale energetické pole přirozených porodů je stále připravenější. Je to díky tomu, že mu stále více lidí věnuje pozornost a že s ním pracujeme na uvědomující úrovni. Stále více žen rodí přirozeně a bez intervencí. A my muži v tom můžeme naše ženy jen podpořit.

Kontakt

Hynek Nekuža Starodejvická 1898/6
Praha 6
160 00
Dejvice
737 933 563 nekuza@seznam.cz