Setkání s démonem

22.08.2011 16:40

Setkání s démonem

 


Právě jsem četl článek : Jakým Nanebevzestoupeným mistrem chcete být? Podle pramenu nějaký channeling Matky Marie. Píše se tam, že si máme sebe představit jako mistra, který má skvělé vlastnosti a dosáhl osvícení. Máme své představě důvěřovat a vnímat světlo, lásku a čistotu.


Je to velmi příjemná představa, ale taky velmi zúžená, viděna jen z jedné strany polarity. Taky jsem si jednou představoval, že jsem už Mistr a žiju ve světle a lásce. Ale z velké části to byla iluze, neboť žijeme tady na Zemi v dualitním Vesmíru. Na Zemi a v naší dimenzi života je radost i smutek, nenávist i láska, den i noc, bolest a úleva. Naše podstata je skutečně božská, dokonalá, mistrovská. Ale jen ti, kteří dualitu přijali, mohli vstoupit o dimenzi výše a nepotřebují se lopotit v tomto slzavém údolí jako my.


Ale vraťme se k mojí představě. Vnímal jsem se jako moudrý Mistr, cítil jsem lásku, vstoupil do vyššího stavu vědomí a s Mistry, Anděly, Archanděly mile rozmlouval. Ovšem tato vysoká frekvence světla dle zákonu Vesmíru (kdo netuší, doporučuju Kybalion, Božskou magii) přivolal svůj protipól vysokou frekvenci temnoty. A protože temnotu zpracovanou nemám, to bych už nebyl v pozemské inkarnaci, že, tak začaly rezonovat moje temné stránky. Přišli démoni, ďáblové, přišel i Lucifer –pán temnoty. Tito strážci brány, stejně jako poslové světla, stáli a ptali se. Takže Hyňa chce do světla! A co ta zodpovědnost za činy v minulých inkarnacích, které nebyly dělány s úctou a pokorou ke Stvořiteli! A co naše úroky, kdy jsme ti pomáhali, když sis to přál! Co takhle přijmout temnotu a získat skutečnou sílu v lásce a úctě!


A mě bylo zle. Cítil jsem strach, smutek, bolest mých nezpracovaných emocí a témat. Bylo mi velmi slabo, bolelo mě i tělo fyzické. Viděl jsem své dávné činy a začal je přijímat, začal jsem přijímat svou nenávist, vztek, pýchu, své části, které jsou ve mně oddělené, nezpracované a daleko od Stvořitelovy lásky, od zdroje Vesmíru, ačkoliv jejich podstata je taky božská. Naštěstí jsem měl v přijímání už bohatou praxi. Vnímal jsem posly temnoty jako součást stvoření, jako součást cesty poznání mé duše. A Lucifera jako majestátní postavu, jako princip Vesmíru se svým významem a účelem.    


A pak to přišlo- Božská milost, za níž jsem neskonale vděčný, osvobozující pláč mého vnitřního dítěte, mé duše toužící se setkat se svým Otcem-Stvořitelem. A ta úleva a uvolnění! Tato transformace byla u konce, ale nebyla zdaleka poslední. Pochopil jsem slova Drunvala Melchizedeka : „ Asi před roke 1999, se objevili dva noví andělé, zatímco jsem vedl seminář Země/Nebe. Nebyl to nikdo jiný než archanděl Michael a archanděl Lucifer. Drželi se za ruce.“ Takže spojení Nebe a Země, světla a temnoty, přijetí obou pólů.


Ano, vše je ve své postatě Světlem a Láskou, ale my k této podstatě máme často tak daleko, že si jen myslíme, že už tam jsme.  Až tam skutečně budete, tak to poznáte, nač si lhát a tvořit iluze. Když Budha meditoval pod stromem ve vysokém stupni vědomí a energie, přichází démon Mara a pokouší jej, on to zvládne a je osvícen. (pozn. aut. překrásně zpodobněno ve filmu Malý Budha).  Když Kristus medituje na poušti, tak vysoká vibrace světla a lásky přivolá ďábla. Také Kristus temnotu přijme, taky prožije bolest, smutek, projde intenzivní transformací a pak vstoupí na nebe.


Píšu to proto, že spousta lidí dneška touží léčit, pomáhat druhým, být terapeutem, a já nevím, co všechno. Ale je třeba projít branou a tam se setkáme nejen s anděly, ale i démony. A pokud nás branou nepustí, budeme si iluzorně myslet, jak lítáme v lásce a světle, jak jsme duchovně rozvinutí, ale život nám pak ukáže něco jiného. Navíc svým chtěním léčit často nevidíme, co tím léčením způsobujeme, přijetím své temnoty, přijmeme svou zodpovědnost a léčenému necháme tu jeho.

 

Příliš brzy se snažíme rozpustit své ego-svou touhu existovat, ego je jenom nemocné, bez něj nelze žít!!!  


Láska je dar a skutečně jen ona léčí, ale je třeba odstranit jí z cesty to, co jsme tam na naší pouti na Zemi natahali. Podporovat v sobě světlo a lásku je důležité a potřebné, ale je třeba vědět, co tím učiníme. Zavírat před tím oči nemá cenu, stejně se to projeví, je to princip Vesmíru.


Transformaci zdar a boření iluzí zvlášť!


To, co jsem pověděl o magisteriu duality, není úplné, je to jen moje zkušenost.

Kontakt

Hynek Nekuža Starodejvická 1898/6
Praha 6
160 00
Dejvice
737 933 563 nekuza@seznam.cz